Docker Nedir, Ne İşe Yarar? Kullanım Alanı

Devamını Oku

“.tr” Uzantılı Alan Adlarında Yenilik: Nic.TR Dönemi Kapanıyor, TRABİS Dönemi Başlıyor

Devamını Oku

Ölecek 5 Programlama Dili

Devamını Oku

Docker Nedir, Ne İşe Yarar? Kullanım Alanı

“.tr” Uzantılı Alan Adlarında Yenilik: Nic.TR Dönemi Kapanıyor, TRABİS Dönemi Başlıyor

Ölecek 5 Programlama Dili

10 Sıcak Tüketici Eğilimi 2030

Nesnelerin İnterneti, AR, VR ve haptik hakkında zaten bilgi sahibi olabilirsiniz, ancak sırada ne var? Biraz ışık tutmak için, göz kulak olmaya ve kulak vermeye değer 10 Sıcak Tüketici Trendinin bir listesini derledik. Görünen o ki, görme ve duymanın ötesinde, Duyuların İnterneti, 5G özellikli çevrimiçi deneyimlerde bir sonraki bölümü tanımlayabilir.

Metaverse Nedir? Metaverse Kullanım Alanı ?

Facebook’a adını değiştiren “metaverse” nedir? Neden bu kadar yatırım çekiyor? Hangi alanlarda ne işe yarayacak? “İnternetin geleceği” mi olacak? Yoksa yeni bir “teknoloji balonu” mu? Başarılı olursa gerçek dünya bir darbe daha mı alacak?

Neden Web Sitesi Yaptırmalıyız?

Web Sitesinin Ticari Katkısı = Ekonomik Olması + Pratik Çözüm Sunması + Müşteri Kazanma Potansiyeli Hep söylüyoruz, teknolojinin geldiği son noktayla beraber artık herkes bilgisayarları, tabletleri ve en çok da akıllı telefonlarıyla kesintisiz olarak internetle iç içe.

İnstagramda Mavi Tık nasıl alınır.

Instagram'da nasıl doğrulanacağınızı öğrenmek ve mavi tik almak istiyorsanız, bunun için bazı adımları geçmeniz gerekiyor. Bu kılavuzda, Instagram doğrulamasına nasıl başvuracağınızı anlatacağız ve hak kazanmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları derledik. Instagram doğrulaması, Instagram hesabınızın tanınmış bir tanınmış şahsiyetin, bir ünlünün veya küresel bir markanın gerçek varlığı olduğunu nasıl kanıtladığınızdır. Instagram Mavi Tik Alma, Hesap Doğrulama

Web Siteleri İçin Nasıl Reklam Verilir?

Web siteleri için nasıl reklam verilir? Web sitenize reklam almak için öncelikle içeriğinizin özgün ve kullanılmamış olması gerekmektedir. Siteniz özgün ise insanlar bunun daha önce görmediği ve ilgisini çeken bir bilgiyi öğrenmek isteyeceği için sitenize girerek sitenize ziyaretçi kazandırır ve müşteri almanızı kolaylaştırır.

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) nedir?

Müşteri İlişkileri Yönetimi (Customer Relationship Management — CRM), bir şirketin tüm ilişkilerini ve müşterileri ve potansiyel müşterileri ile olan etkileşimlerini yönetmek için kullanılan bir yönetim yaklaşımıdır.

Web 3.0 Nedir? Artıları Eksileri

Web, bitmemiş bir projedir. Bu makalede, internetin bir sonraki büyük potansiyeline, kullanıcıların şu anda web’e hakim olan merkezi şirketlerden kontrolü geri aldıkları Web 3’e bakılacak. Bu kadar çok insanın mevcut interneti yeniden tasarlamak için çok çalışmasının ana nedeni, günümüzün en çok kullanılan internet platformlarının çoğunluğunun, kullanıcıların ürettiği verilerden kâr sağlayan yalnızca bir avuç güçlü şirket tarafından kontrol edilmesidir.

Açık Kaynak Kod Nedir? Güvenlimi ?

"Açık kaynak kodlu yazılım" terimini sıkça duyuyoruz. Linux ve Linux tabanlı Android gibi yazılımların açık kaynak kodlu olduğunu biliyoruz. Peki açık kaynak kod tam olarak ne demek ve açık kaynaklı yazılımın avantajları neler?

Bir Web Sitesinin Kalitesini Ne Belirler?

Günümüzde neredeyse her insanın bir web sitesi yani internet sitesi var. Öğretmeninden tutun, polisine kadar herkes bir internet sitesi sahibi. Kimisi genel blog tutuyor kimisi de kendi alanında edindiği bilgileri insanlara paylaşıyor fakat bazı siteler görünce ağzınız resmen açık kalıyor yani tasarımı, logosu, içeriğiyle resmen sizi etkiliyor. İşte biz de sizi etkileyen o sitelerin ne kalitede olduğunu, o kalite için neler yaptıklarından bahsedeceğiz…

Web site hızınız, tüketici ve ziyaretçi davranışını nasıl etkiler?

Google’ın sayfa yüklenme hızının 737 milisaniye veya 5.6 MB büyüklüğe sahip Amazon un 3.19 saniye olduğunu biliyor musunuz? Bu değerler web sitelerinin yüklenme hızının önemini gösterebildiği gibi Google’ın takıntısı olduğu birçok kişi tarafından da kabul gördüğünü göstermektedir.Ne kadar kötü olabilir?Web sitelerinin hızını denetleme noktasında Google tam anlamıyla büyük kardeş gibi.

İnternet Sitesi Tasarımı İçin İpuçları

Çok miktarda beyaz meydan kullanımı sitenin görünümü alıcı kılar. Site içeriğinize odaklanmaya çalışın, Dreamweaver şablonları kullanabilirsiniz bunun amaçlı. Bütün bilgisayarlarda meselesiz görüntülenebilen içerik karakterleri kullanarak sitedeki karmaşayı önleyebilirsiniz.

İNTERNET AĞ CİHAZLARI

Birden fazla bilgisayarın bilgi paylaşımı, yazılım ve donanım paylaşımı, merkezi yönetim ve destek kolaylığı gibi çok çeşitli sebeplerden dolayı birbirine bağlandığı yapıya ağ (network) denir. Ağ yapılarını oluşturmak için çok çeşitli ağ cihazları kullanılabilir.

2022 için 5 benzersiz web tasarım trendi

İnsanların web'i deneyimleme biçimini nasıl tasarladığımızı ve iyileştireceğimizi şekillendirecek 2022 için bu 5 web tasarım trendine göz atın.

Web Tasarım Nedir?

İnternet sitenizin arama motorlarında ulaşılabilir olmasını sağlayan, genel olarak hizmetleri, ürünleri veya kişileri tanıtmaya yarayan grafik ve metinlerin bir araya gelmesiyle oluşan çalışma web tasarım şeklinde isimlendirilebilir.

Web Tasarımda Tipografinin Önemi Nedir?

Günümüze bakıldığında içerik pazarlama sektörünün ne denli geliştiği net bir biçimde görülebilmektedir.

E-Spor nedir? Nasıl oynanır?

Son dönemin popüler oyunu E-Spor herken tarafından merak edilmeye başlandı. Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray da E-Spor takımını kurdu peki E-spor nedir? E-Spor nasıl oynanır. E-Spor ile ilgili tüm detayları makalemizde okuyabilirsiniz...

Google Maps API Key Nedir ? Nasıl Alınır?

Google, Haziran 2016’da kendi web sitelerine Google Maps’i eklemek isteyen kullanıcılar için yeni bir yöntem duyurdu. İleride gelecek olan yeni kullanıcıların bu işlemi yapabilmek için, artık bir Google Maps API anahtarı almaları gerekiyor.

Portfolyo Nedir?

Sanat okulunda eğitim almak isteyen gençler için portfolyo nedir sorusu bilinmesi gereken noktalardan bir tanesidir. Çünkü portfolyo bir sanat okuluna girmek için en önemli kriterlerden biri haline geldi.

Asp.Net Core Nedir

Net Core Microsoft tarafından geliştirilmiş açık kaynak kodlu bir modem geliştirme platformu olup, hala hazırda geliştirilmeye devam ediyor. Bağımsız platform yazılımcı dilinde Cross platform olarak geçmektedir. Yani yazılımcılar Macos,Linux veya Android platformlarına uygulamalar yazabilmektedir.

Hesabınızı yönetmek için giriş yapın

veya